BOX

0

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby działać jeszcze lepiej. rozumiem

Płetwy

X1 BladeFin

 Asymetryczne zgięcie pióra ta cecha konstrukcji płetwy idealnie sprawdza się w przypadku alternatywnego stylu pływania. W przypadku nożyc, żabki czy helikoptera wykorzystywanego do obracania się w ciasnej przestrzeni większy nacisk kładziony jest na kopnięcie ku górze lub pływanie do tyłu. W takiej sytuacji płetwy X1 zapewniają większe wyczucie i kontrolę, co pozwala efektywniej manewrować.

 

 

Galeria

Pozostałe zdjęcia produktu

Dostępne rozmiary

Wybierz swój rozmiar:

S M L XL

Dostępne kolory

Wybierz kolor produktu z dostępnych poniżej:

niebieski
czerwony
czarny
szary
zolty

Zapytaj o produkt

Cena: 475 zł


dodaj

Więcej szczegółów

  • Opis
  • Specyfikacja techniczna
  • Wideo

Maksymalna SIŁA z każdym kopnięciem! 
Konstrukcja płetw X1 BladeFin umożliwia kontrolę i manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, doskonale sprawdza się w przypadku alternatywnego stylu pływania, jak na przykład helikopter, nożyce, pływanie do tyłu, kraul czy żabka. Kolejną cechą płetw X1 BladeFin, która zwiększa łatwość pływania alternatywnym stylem jest asymetryczne zgięcie pióra, które zapewnia większe wyczucie i kontrolę, co pozwala efektywniej manewrować. Płetwy przeznaczone do pływania każdym stylem klasycznym, a także dowolnym stylem alternatywnym, jak na przykład boczny, helikopter czy żabka.

Wyższa kieszeń na stopę.
W płetwach X1 BladeFin zastosowano wyższe kieszenie na stopę ze specjalnymi sekcjami, które ułatwiają włożenie stopy w kieszeń, doskonałe rozwiązanie w przypadku dużych butów i butów od suchego skafandra. 

Dlaczego płetwy X1 BladeFin?

  • Maksymalna siła odepchnięcia z każdym kopnięciem. Maksymalna korzyść za każdą wydaną złotówkę.
  • Bardziej solidna, krótsza konstrukcja pióra zapewnia maksymalną siłę kopnięcia.
  • Solidny wewnętrzny szkielet umożliwia większą kontrolę.
  • Łatwość manewrowania w ciasnych przestrzeniach.
  • Idealne do rekreacyjnego nurkowania, nurkowania technicznego i do specjalistycznych zastosowań.
  • Doskonale sprawdzają się w przypadku alternatywnego stylu pływania – helikopter, nożyce, żabka i inne. 

Jak są zbudowane X1 

1. Twarde, niskoprofilowe krawędzie oraz krótsze, sztywniejsze pióro
Ułatwiają skręcanie i balansowanie. W większości płetw krawędzie mają wyższy profil, aby zapewnić siłę zgięcia. Płetwy Atomic X1 BladeFin mają niższe krawędzie, co zmniejsza opór boczny, dzięki czemu możesz się bardziej efektywnie obracać, kręcić i skręcać pływając alternatywnym stylem. 

2. Samonośna struktura i siła pchnięcia
Unikatowa konstrukcja płetw w połączeniu z niskoprofilowymi krawędziami sprawia, iż siła jest efektywnie przenoszona z nogi i stopy do krawędzi płetwy. 

3. Asymetryczne zgięcie pióra
Ta cecha konstrukcji płetwy idealnie sprawdza się w przypadku alternatywnego stylu pływania. W przypadku nożyc, żabki czy helikoptera wykorzystywanego do obracania się w ciasnej przestrzeni większy nacisk kładziony jest na kopnięcie ku górze lub pływanie do tyłu. W takiej sytuacji płetwy X1 zapewniają większe wyczucie i kontrolę, co pozwala efektywniej manewrować.

4. Pionowe stabilizatory lub pasma
Zwiększają stabilność i zmniejszają opór, aby ruch płetwy był prosty jak strzała. Inne konstrukcje płetw do tego celu wykorzystują wyższe krawędzie. Specjalne pasma zastosowane do wyprostowania płetwy sprawiają, że w przypadku płetw X1 BladeFin nie mamy do czynienia ze znacznym oporem bocznym tak jak przy zastosowaniu wysokich krawędzi.

SYSTEM EZ-LOCK

Łatwe zapinanie i odpinanie klamer. Możesz mieć pewność, że klamry nie odepną się przez przypadek. Klamry obracają się w zakresie 180 stopni, a paski można łatwo dopasować pociągnięciem. Standardowo we wszystkich płetwach X1 BladeFin. 

Opcjonalnie do płetw X1 można zamontować sprężyny Atomic Aquatics.

GWARANCJA

Płetwy Atomic Aquatics posiadają roczną gwarancję na wady. Aby uniknąć wyblaknięcia koloru, należy chronić płetwy przed bezpośrednim kontaktem z promieniami słonecznymi. Przechowuj płetwy z wkładkami w kieszeniach na stopę i w taki sposób, aby uniknąć ich zdeformowania.